diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Naušničky

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Jestli-že máte holčičku a rozhodli jste se jí zkrášlit její ouška, nejvhodnější doba na propíchnutí je kolem 3. – 4. měsíce života holčičky. Někteří lékaři doporučují propíchnutí oušek až po prvním očkování. Organismus je přece jen o něco starší a setkal se s možností vytvářet protilátky.

Propíchnutí se provádí sterilní jehlou. Jeho nevýhodou je, že i když má děťátko snížený práh bolesti, přece jen je to dvakrát a podruhé už ví, co ho čeká. Může být tedy neklidné a těžko udržitelné. Navíc po propíchnutí se musí jehla vytáhnout a poté protáhnout náušničky, které by měly být namočené v lihu. To může být dalším traumatem pro dítě. Jestliže se rozhodnete pro propíchnutí uší jehlou, jsou vhodné náušnice zlaté. 

Nastřelení se provádí buď u lékařky, nebo v nastřelovacím studiu. Náušničky nemusíte mít své, můžete si vybrat přímo tam.  Nastřelení probíhá tak, že nejprve se dítěti udělají tečky, kde asi mají náušničky být a pak se pomocí nastřelovací pistole prostřelí ouško i s náušničkou. Než se dítě stačí vzpamatovat, má už náušnici na uchu. Totéž probíhá i u druhého ouška. Nastřelení je s minimální bolestivostí. Ta je ale u každého člověka individuální. Další výhodou u nastřelení je velmi dobré hojení a ranka po zákroku nekrvácí. Na nastřelení se používají náušnice z chirurgické oceli a je potřeba, abyste je v oušku nechali alespoň dva měsíce. Poté je můžete vyměnit za jiné.

Po zákroku potírejte ouška vatovými čtverečky namočené s lihem, které koupíte v lékárně. Občas náušnicí pokruťte a protáhněte. Po propíchnutí může být ouško hodně citlivé, bolestivé a začervenalé. Můžete podávat i chladivé obklady.

Jestliže nastanou komplikace a dojde k zanícení dírky, je nutné náušnice sundat a dírku promazávat framykoinovou mastí. Raději zajděte i k lékařce na kontrolu, která dále určí co a jak. V nejhorším případě se nechá dírka zacelit a s náušničkami se ještě nějaký čas počká.

Přečtěte si také:

  • Porodní plán – 2.díl – UžitečnostPorodní plán – 2.díl – Užitečnost Porod nikdy nelze přesně naplánovat. Ale zdravotníci mají často několik možností, jak v určité situaci postupovat a mohou tedy vybrat postup nejlépe vyhovující představě rodičky. Každá […]
  • Bolesti v křížiBolesti v kříži Bolesti celého hybného systému, včetně bolestí páteře, jsou celosvětově prakticky nejčastější bolestí, která trápí spoustu nemocných. Jejich počet stoupá i proto, že se prodlužuje věk […]
  • Centrální nervová soustava jako organický základ psychických funkcí – 2. částCentrální nervová soustava jako organický základ psychických funkcí – 2. část Ve vztahu k vývoji centrální nervové soustavy (CNS) velmi důležitou úlohu zastává časování rozličných zkušeností. Do období raného dětství je lokalizováno několik senzitivních období, […]
  • ChrudošChrudoš Svátek: 23.leden Domácí podoby: Chrudík, Chrudošek Původ: český Význam: ten, kdo oslabuje Líbí se Vám toto jméno?
  • LadislavLadislav Svátek: 27 .červen Domácí podoby: Láďa, Ládin, Ládínek, Ládík, Laco, Slávek, Sláva Původ: slovanský Význam: slavný vládou, slavný vládce Líbí se Vám toto jméno?
  • Činitelé podílející se na vývoji člověka – prostředí – 3. částČinitelé podílející se na vývoji člověka – prostředí – 3. část Vedle rodiny nezanedbatelnou úlohu při formování lidské osobnosti sehrává také vrstevnická skupina či škola. Vliv vrstevníků zaujímá důležitou roli již v útlém dětském věku. Dítě si totiž […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.