Posted on

Dospělí se mnohdy chovají jako malé děti, než se zakousnout do vydatného jablka plného vitamínů, raději sáhneme po zákusku od cukráře. Příroda nám nabízí velmi důležité látky pro správný chod lidského těla, tak se mu nevyhýbejme. Opomíjení této blahodárné síly, jenž je skryta v ovoci a zelenině, se nám nemusí vyplatit. Takové jablko podporuje trávení, dokáže vyčistit celý organizmus a díky svým látkám je i vhodné pro potlačování asterosklerózi.

I hruška má mocnou sílu a umí mile překvapit. Pravidelné pojídání tohoto letního ovoce nám zajistí perfektní stav trávicího traktu. Odstraňuje problémy se zácpou. Navíc podporuje krvetvorbu a napomáhá k odvádění jedovatých látek z našeho těla.

Zaměřme se na meruňky. Ty jsou vhodné pro zlepšení zrakového ústrojí a pro posílení vlasů.  Příznivé působení je i v oblasti tvorby a růstu buněk.  Ovoce vždy bylo a vždy bude hojným zdrojem minerálů, stopových prvků a vitaminů. Samozřejmě, že čerstvě utržené z vlastní zahrádky je nenahraditelné, ovšem postačí i to kupované. Ovoce jako takové má pouze jednu konkurenci, a tou je zelenina. V době těhotenství musíme dbát na dostatečný přísun z obou táborů a to nejen kvůli sobě.

Nezapomínejte na ovoce a zeleninu – 2. díl

Leave a Reply