Posted on

Děti si chtějí hrát, ale vám už dochází fantazie? Obyčejné omalovánky a pohádky už nezabírají a vy nevíte co s tím? Přináším vám pár způsobů, jak na to.

Pomocník v kuchyni
Děti mají moc rády modelínu a také se rády patlají ve všem, co má lepkavou, drobivou nebo tekutou konzistenci. Využijte tuto vlastnost a zapojte malého kuchtíka do vaření. Menším dětem vystačí obyčejné těsto (z mouky, vody a oleje), které mohou tvarovat do různých kuliček nebo rohlíčků, případně jej zdobit slunečnicovými semínky či sezamem. Větší děti určitě na nějakou dobu zabaví například výroba pizzy, příprava zmrzlinových poháru a další. Nikdy ale nenechávejte dítě v kuchyni bez dozoru! Pozor si dejte především na ostré předměty nebo horký sporák.

Malý zahradník
Pokud máte před domem zahrádku, nabízí se vám hned několik způsobů, jak vaši ratolest zaměstnat a to dokonce i podobu několika hodin. Stačit vám k tomu bude jen obyčejný kbelík do kterého bude dítě sbírat plevel. Větší děti zvládnou třeba zalévat květiny, což je pro ně zábava, pro vás pomoc. V letních dnech můžete na zahrádku umístit bazén. Dovádění ve vodě dítě nejen zabaví, ale také unaví a vy si tak užijete klidnou noc. Tady ovšem stejně jako v kuchyni platí- nikdy nenechávat dítě u bazénu bez dozoru!
Jestli patříte k rodinám, žijícím v paneláku, i tady máte určité možnosti. Můžete třeba společně s vaší ratolestí pěstovat květiny na balkóně. Velmi vděčné jsou v tomto směru fazole, které dobře klíčí a rychle rostou, ale stejně dobře poslouží třeba pažitka, kterou si pak navíc můžete dát k snídani na chleba.

Sportem ke zdravi
Vzpomínáte si ještě na hodiny tělocviku? Inspirujte se touto školní aktivitou a její bezpečnou a méně náročnou variantu postavte třeba v kuchyni nebo obýváku. Jako prolézačka dobře poslouží kuchyňský stůl, židle, polštáře ze sedačky nebo sušák na prádlo, ze kterého se po přehození deky stane tmavý tunel apod. Malé závodníky po každém úspěšném splnění odměňte – nejlépe ovocem, rozinkami, oříšky nebo kouskem kvalitní hořké čokolády. Dbejte na bezpečnost a děti mějte vždy pod dohledem! Připravte se na to, že vyžadování této aktivity bude od této chvíle na denním pořádku. Pro větší děti je možné postavit překážkovou dráhu na zahradě a běhat s nimi na čas.

Leave a Reply