diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Pohlaví vašeho dítěte

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Pohlaví vašeho dítěte závisí na tom, zda oplodňující spermie obsahuje chromozom X (ženský), nebo chromozom Y (mužský). Vajíčko vždy obsahuje pouze ženské chromozomy X. Spermie X a Y mají odlišné vlastnosti. Spermie X (ženské) jsou větší, pomalejší a žijí déle než spermie Y (mužské). Spermie X se též zdají být zvýhodněné v mírně kyselém prostředí vagíny.

Někteří lidé jsou přesvědčeni, že šance, zda se narodí holčička, či chlapeček, se dají zvýšit podle toho, kdy a jak často se milují. Existuje velmi málo vědeckých důkazů podporujících tuto teorii, ale pokud máte zájem ovlivnit pohlaví vašeho dítěte, můžete tuto metodu vyzkoušet.

Kdy? Pokud chcete holčičku, milujte se 2-3 dny před ovulací, protože tak dlouho přežijí pouze spermie X. Pokud ale chcete chlapečka, milujte se v den ovulace, nebo jeden den po ní, protože rychlejší spermie Y dosáhnout vajíčka dřív než spermie X.

Jak často? Pokud si přejete holčičku, milujte se poměrně často, jelikož častý pohlavní styk snižuje podíl spermií Y ve spermatu. Pokud byste chtěli mít chlapečka, milujte se méně často, protože tak se podíl spermií Y zvyšuje.

(Fragment, Těhotenství)

Přečtěte si také:

  • Říkanky pro radostŘíkanky pro radost Každý rodič by měl mít zásobu říkanek, které svému děťátku říká. Je jich opravdu mnoho. Pojďte se inspirovat u nás a naučte se tyto veselé říkanky, které jsou známy už mnoho let a říkali […]
  • Co dát dětem pod stromeček?Co dát dětem pod stromeček? Můj 4 letý synovec si moc rád hraje s bagrem, převáží duplo kostky a nejen ty, dokonce i dřevěné brikety, sem a tam.Vždycky si něco najde, co se dá někam přesunout. Za to starší synovec je […]
  • Přebalování krok za krokemPřebalování krok za krokem Umíte správně miminko přebalit? Proberme si přebalování krok za krokem. Hodně maminek dává přednost jednorázovým plenkám, proto si vysvětlíme postup s těmito plenami.V první řadě je […]
  • DanicaDanica Svátek: 26.ledna Domácí podoby: Dana, Danka, Danička, Nica Původ: jihoslovanský Význam: znamená „denice“. Líbí se Vám toto jméno?
  • SpytihněvSpytihněv Svátek: 31.leden Domácí podoby: Spyťa, Spytěk, Hněvek Původ: slovanský Význam: marně se hněvající Líbí se Vám toto jméno?
  • AbigailAbigail Svátek: 5.prosinec Domácí podoby: Aba, Abi, Abička, Gaila Původ: hebrejský (biblické jméno) Význam: otcova radost, pramen radosti Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.