Posted on

Pohlaví vašeho dítěte závisí na tom, zda oplodňující spermie obsahuje chromozom X (ženský), nebo chromozom Y (mužský). Vajíčko vždy obsahuje pouze ženské chromozomy X. Spermie X a Y mají odlišné vlastnosti. Spermie X (ženské) jsou větší, pomalejší a žijí déle než spermie Y (mužské). Spermie X se též zdají být zvýhodněné v mírně kyselém prostředí vagíny.

Někteří lidé jsou přesvědčeni, že šance, zda se narodí holčička, či chlapeček, se dají zvýšit podle toho, kdy a jak často se milují. Existuje velmi málo vědeckých důkazů podporujících tuto teorii, ale pokud máte zájem ovlivnit pohlaví vašeho dítěte, můžete tuto metodu vyzkoušet.

Kdy? Pokud chcete holčičku, milujte se 2-3 dny před ovulací, protože tak dlouho přežijí pouze spermie X. Pokud ale chcete chlapečka, milujte se v den ovulace, nebo jeden den po ní, protože rychlejší spermie Y dosáhnout vajíčka dřív než spermie X.

Jak často? Pokud si přejete holčičku, milujte se poměrně často, jelikož častý pohlavní styk snižuje podíl spermií Y ve spermatu. Pokud byste chtěli mít chlapečka, milujte se méně často, protože tak se podíl spermií Y zvyšuje.

(Fragment, Těhotenství)

Leave a Reply