diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Pořiďte si váhový záznam

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Je to snadné a poslouží to vašemu lékaři při posuzování zdraví dítěte. Později bude milou vzpomínkou. Rádi se tím zabývají tatínkové. Vtiskněte jim papír a tužku do ruky!
Nejprve si na papír nalinkujte dvě čáry, které se stýkají v pravém úhlu v levém dolním rohu (tzn. osy). Vodorovnou rozdělíte na stejné dílky, to budou týdny nebo měsíce, podle toho, jak často dítě vážíte. Svislou rozdělíte rovněž na stejné díly, které budou značit váhu. Pro počáteční záznam se hodí dílky po 10 dkg. Práci vám usnadní čtverečkovaný papír.

Pak naneste první bod, hvězdičkou, která ukazuje váhu vašeho dítěte při narození. Průměrná váha kluka při narození je 3,5 kg. Holčička váží o něco méně. Jsou novorozenci zdraví, kteří váží méně, a zase děti, které váží pět i více kilogramů. Na této váze ještě zdraví dítěte nezáleží!
Potom zaneste na záznam váhu při každém dalším vážení. Spojením bodů vznikne křivka, která je do velké míry ukazatelem zdraví vašeho miminka.

Přečtěte si také:

  • GloriaGloria Svátek: 12.únor Domácí podoby: Glorečka, Gloruška, Glora, Glorinka Původ: latinský Význam: slavná Líbí se Vám toto jméno?
  • Relaxace pro těhotnéRelaxace pro těhotné Když jsme v "Jiném stavu" tak aniž bysme si připustily máme spousta psychisckych problému. Jedním ztakových problémů jsou ranní nevolnosti přes poruchy trávení až po vysoký nebo nízko […]
  • Pečený králík ve smetanové omáčce s mrkvíPečený králík ve smetanové omáčce s mrkví Suroviny: 1 rozporcovaný králík, 3 velké mrkve, 300 ml smetany, grilovací koření, sůl, kousek másla Postup: Rozporcujeme si králíka, důkladně omyjeme, dáme do pekáčku, osolíme, přidáme […]
  • BohumírBohumír Svátek: 8.listopad Domácí podoby: Bohoušek, Bohun, Božek, Božík, Boža, Míra, Mirek Původ: slovanský Význam: mír Bohu Líbí se Vám toto jméno?
  • EdgarEdgar Svátek: 8.červenec Domácí podoby: Eda, Edy, Edgarek Původ: anglický Význam: mocný, úspěšný, bohatý kopiník Líbí se Vám toto jméno?
  • Domácí porodDomácí porod Toto téma je v naší republice v posledních několika letech hodně diskutováno. Spíše převládají negativní ohlasy. A já se ptám proč? Vždyť třeba v Americe, Británii a v dalších zemích je […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.