diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Příznaky těhotenství

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Příznaků těhotenství existuje několik. Ovšem ne všechny budoucí maminky pociťují na svém těle.

Každá ženy touží po tom, aby v jejím lůně vznikl nový život.Jsou ženy, které si nejsou jisté, jestli jsou připraveny na výchovu dítěte. Naopak existují ženy, které po miminku touží neustále. Obě skupiny bude určitě zajímat,jak poznají, že jsou těhotné? Jaké příznaky se objeví, když je žena těhotná? Jsou případy, kdy maminky nezaregistrují žádný z příznaků. Jiné naopak ucítí příznaky všechny a to velmi intenzivně. Ale jsou i ženy, které mají některé z příznaků, ale dítě nečekají.

Příznaky, které může žena pociťovat

Vynechání menstruace

Jako první náznak těhotenství může být, že se nedostavila pravidelná menstruace. Ovšem můžou nastat i případy, kdy se menstruace dostavila a přesto byla žena těhotná. Pokud si nejste jistá, že jste těhotná, ale máte menstruaci, raději navšťivte Vašeho lékaře. Ten Vám řekne, zda-li čekáte nový přírustek do rodiny či nikoliv.

Častá únava a spavost

Aby dítě rostlo, tak potřebuje od maminky hodně energie, které Vám pak chybí. Proto si dopřejte hodně odpočinku, protože to děláte jak pro sebe, tak i pro miminko.

Změny nálad a libida

Během těhotenství Vaše tělo prochází mnoha změnami, které mohou mít vliv i na sexuální libido. Velmi časté jsou i změny nálad, které způsobují hormony.

Časté močení

Čím více je děloha větší, tím víc tlačí na močový měchýř. Tento příznak se objevuje už v prvních týdnech těhotenství.

Změny na prsou

V těhotenství se zvýší citlivost a plnost prsou. Občas se objeví i mravenčení nebo pálení. Můžou se objevit také žilky.

Pocity zvracení a nevolnost

Nevolností trpí více jak polovina těhotných žen. Říká se ji tzv. “ranní nevolnost”. Ale může se objevit v kteroukoliv denní dobu. Nevolnosti se objevují od samotného počátku těhotenství až do 3 měsíců, poté ustoupí. Ve vyjímečných případech se nevolnost vrací po celou dobu těhotenství.

Bolesti v podbřisku

Bolesti v oblasti podbřišku jsou obdobné bolestem během mestruace. Způsobuje je růst vaziva, která drží dělohu. Jak děloha roste, tak se napínají i vaziva a někdy tato bolest může být velmi silná a nepříjemná.

Tmavé zabarvení pokožky

U těhotných žen je velmi častá linka, která vede od stydké kosti směrem k pupíku. Velmi častým příznakem tehotenství jsou i skrvny na obličeji (tvář, nos, čelo). Je to způsobené melanotropinem, který se vylučuje během těhotenství ve větším množství. Můžou se objevit také tzv. “pavoučí žilky”, které vznikají v důsledku zvýšené tvorby estrogenu. Těhotné ženy trpí více na akné.

Chuťové změny

Budoucí maminka pociťuje těhotenské chutě už od samotného začátku těhotenství. Příčinou jsou velké hormonální změny, ke kterým dochází během těhotenství.

Citlivější čich, náhlá nechuť k vůním a pachům

Hodně těhotných maminek si od první chvíle těhotenství stěžuje na změny vnímání různých vůní a pachů. Je to způsobeno tím, že na začátku těhotenství se výrazně zvyšuje citlivost čichu, takže i věci, které Vám dříve nevadily Vám mohou způsobovat problémy.

Pokud máte pocit, že máte některý z příznaků těhotenství, doporučujeme neotálet a ihned si udělat těhotenský test. Pokud je test negativní, tak pár dní vyčkejte a udělejte si nový test. V případě, že i druhý test je negativní a Vy máte stále pocit, že jste těhotná, doporučujeme objednat se u doktora na prohlídku.

Pokud jste těhotná a čekáte dítě, tak Vám gratulujeme a přejeme příjemné těhotenství.

Zdroj: www.cumel.cz (kočárky, kojenecké potřeby, zavinovačky, …)

Přečtěte si také:

  • Hnízdící instinktHnízdící instinkt Ve třetí trimestru nastane období, kdy většina nastávajících maminek dostane "úklidovou mánii", neboli "hnízdící instinkt", aby připravila "hnízdečko lásky" pro příchod nového […]
  • Dětské kolébky a postýlkyDětské kolébky a postýlky Kolébky Za časů našich babiček kolébka pro miminko v domácnosti nechyběla a dnes se opět dostávají do módy. Jestli-že přemýšlíte o koupi právě této dětské kolébky, určitě se nejedná o […]
  • Kornelia, KornélieKornelia, Kornélie Svátek: 16.září Domácí podoby: Kornelka, Kora, Nely, Nela Původ: latinský Význam: roh; pevný, vytrvalý Líbí se Vám toto jméno?
  • Výživa v těhotenství – Pitný režimVýživa v těhotenství – Pitný režim Voda jako základ tělesných tekutin transportuje živiny po celém těle, působí jako rozpouštědlo pro kyslík, je nosičem enzymů trávícího systému, odvádějí odpadní produkty z těla a pomáhá […]
  • 39. týden těhotenství39. týden těhotenství V 39. týdnu těhotenství miminko měří 50–51 cm a každým dalším dnem v děloze, přibývá na váze o 28g. Co se týče stupně vývoje platí samozřejmě totéž, co pro miminko ve 37. týdnu […]
  • Jak zacházíme s kravským mlékemJak zacházíme s kravským mlékem Kravské mléko, které používáme k výživě dítěte má vyhovovat těmto podmínkám. Nesmí být od krav tuberkulózních. Kupujte jen mléko ohřáté na 80°C po 20 minut. Tímto zahřáním se zničí většina […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.