Posted on

Plánujete miminko nebo už jste v očekávání? Určitě hledáte informace o těhotenství, chystáte výbavičku. Zaznamenáváte si ale svoje pocity, radosti i starosti? Myslím si, že je to velice důležité psát si deníček. Možná vám to přijde dětinské, ale s odstupem času všechny tyto informace zapomínáte a zjistíte, že si ze svého těhotenství řadu věcí nepamatujete. Bylo by to škoda tyto vzpomínky nedát na papír a kdykoliv se k nim moci vrátit.

Sama jsem prožila těhotenství 2x. Zážitky jsem si psala. V určitých chvílích mě to pomohlo jít dál. Zážitky, zkušenosti, které jsem získala jsem si napsala. Dnes se k tomu vracím a vzpomínám s nostalgií. U druhého těhotenství jsem neměla již tolik času procházet diskuze maminek a pátrat, co jiného jsem prožívala u prvního těhotenství, než u druhého. Podívala jsem se do svého deníčku a hned jsem byla klidnější.

Těhotenství je to nejúžasnější, co žena může prožít. Je to neskutečná změna jak v oblasti fyzické, tak i v oblasti psychické. Nastávající maminka se připravuje na příchod nového člena rodiny. Musí připravit bydlení, veškerou výbavičku. Hormony na ní působí ze všech strach. Je zde i nastávající tatínek, který se musí srovnat se svojí rolí, že bude otcem.

Na trhu je dnes řada knih i časopisů, do kterých můžete každý týden zaznamenávat svoje pocity, vkládat fota z ultrazvuků nebo fota svého těhotenského bříška. Je jedno jestli si pořídíte tyto knihy nebo vezmete obyčejný sešit, který si sami polepíte. Fantazii se meze nekladou.

Udělejte ze svého jiného stavu jedinečnou událost, na kterou budete vzpomínat celý život. Fotografujte, pište, stojí to určitě za to.

Leave a Reply