diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Těhotenský deníček

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Plánujete miminko nebo už jste v očekávání? Určitě hledáte informace o těhotenství, chystáte výbavičku. Zaznamenáváte si ale svoje pocity, radosti i starosti? Myslím si, že je to velice důležité psát si deníček. Možná vám to přijde dětinské, ale s odstupem času všechny tyto informace zapomínáte a zjistíte, že si ze svého těhotenství řadu věcí nepamatujete. Bylo by to škoda tyto vzpomínky nedát na papír a kdykoliv se k nim moci vrátit.

Sama jsem prožila těhotenství 2x. Zážitky jsem si psala. V určitých chvílích mě to pomohlo jít dál. Zážitky, zkušenosti, které jsem získala jsem si napsala. Dnes se k tomu vracím a vzpomínám s nostalgií. U druhého těhotenství jsem neměla již tolik času procházet diskuze maminek a pátrat, co jiného jsem prožívala u prvního těhotenství, než u druhého. Podívala jsem se do svého deníčku a hned jsem byla klidnější.

Těhotenství je to nejúžasnější, co žena může prožít. Je to neskutečná změna jak v oblasti fyzické, tak i v oblasti psychické. Nastávající maminka se připravuje na příchod nového člena rodiny. Musí připravit bydlení, veškerou výbavičku. Hormony na ní působí ze všech strach. Je zde i nastávající tatínek, který se musí srovnat se svojí rolí, že bude otcem.

Na trhu je dnes řada knih i časopisů, do kterých můžete každý týden zaznamenávat svoje pocity, vkládat fota z ultrazvuků nebo fota svého těhotenského bříška. Je jedno jestli si pořídíte tyto knihy nebo vezmete obyčejný sešit, který si sami polepíte. Fantazii se meze nekladou.

Udělejte ze svého jiného stavu jedinečnou událost, na kterou budete vzpomínat celý život. Fotografujte, pište, stojí to určitě za to.

Přečtěte si také:

  • Intimní hygiena ženyIntimní hygiena ženy Intimní hygiena je v poslední době pro většinu žen důležitější než klasická celková očista, protože pohlavní orgány jsou mnohem citlivější než ostatní části těla. V dnešní době je již na […]
  • KonradKonrad Svátek: 26.listopad Domácí podoby: Konrádek, Radek, Konek, kuneš Původ: německý Význam: smělý rádce Líbí se Vám toto jméno?
  • DonaldDonald Svátek: 7.červenec Domácí podoby: Don, Doneček, Donaldek Původ: keltský Význam: vládce světa Líbí se Vám toto jméno?
  • Oslíček – říkankaOslíček – říkanka Oslíčku střapatý, povoz mně trošku, koupím ti podkůvku na každou nožku. Koupím ti podkůvky, oslíčku bosý, aby ses nezrousal, od chladné rosy.
  • Pro spokojené miminko i maminku…Pro spokojené miminko i maminku… Jako prvorodička jsem po odchodu z porodnice docela tápala a několikrát naletěla na reklamní tahy různých výrobců a nakoupila spoustu věcí, které „miminko zaručeně potřebuje“. Rozhodla […]
  • DrahoslavaDrahoslava Svátek: 9.červenec Domácí podoby: Draha, Drahuše, Sláva, Dráža, Drahuška Původ: slovanský Význam: drahý, komu je drahá sláva, slavný drahostí Líbí se Vám toto jméno?

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.