Posted on

Nechat v sobě růst děťátko, porodit ho, pečovat o něj a vychovávat ho, patří k nejnapínavějším a zároveň nejnáročnějším fázím života ženy. Ne vždy probíhá všechno tak, jak si představujeme, ale těhotné ženy a mladé matky by se přesto měly pokusit, si tento nenahraditelný čas užít a nechat jej plynout co možná nejlépe.

Těhotenství a porod se v naší společnosti dostaly pod lékařský dohled a schopnost ženy porodit dítě je občas lehce zpochybňována. Přitom se často zapomíná, že zdravá žena má pro zvládnutí těhotenství, porodu a doby kojení vlastními silami naprosto všechny předpoklady. Chtěli bychom proto všechny těhotné ženy povzbudit, aby naslouchaly svým pocitům a vjemům, braly je vážně a pokud možno se podle nich i odpovídajícím způsobem chovaly.

Tato kniha vám nabídne ucelené informace, jaká preventivní opatření a vyšetření vás v této době čekají, a abyste se mohla rozhodnout, co vlastně chcete, podáme vám podrobné informace na téma péče o těhotné, prenatální diagnostika, porodnictví a následná péče. Naleznete zde i cenné rady ohledně cvičení a problémech při kojení.

Každé těhotenství je jedinečný zážitek a nese s sebou řadu otázek a potřeb. Nezáleží na tom, jestli čekáte první dítě nebo už máte potomků víc – v tomto praktickém rádci naleznete odbornou pomoc a nové podněty.

 

Leave a Reply