diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Těhotenství a porod, Co se děje v ženském těle

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Nechat v sobě růst děťátko, porodit ho, pečovat o něj a vychovávat ho, patří k nejnapínavějším a zároveň nejnáročnějším fázím života ženy. Ne vždy probíhá všechno tak, jak si představujeme, ale těhotné ženy a mladé matky by se přesto měly pokusit, si tento nenahraditelný čas užít a nechat jej plynout co možná nejlépe.

Těhotenství a porod se v naší společnosti dostaly pod lékařský dohled a schopnost ženy porodit dítě je občas lehce zpochybňována. Přitom se často zapomíná, že zdravá žena má pro zvládnutí těhotenství, porodu a doby kojení vlastními silami naprosto všechny předpoklady. Chtěli bychom proto všechny těhotné ženy povzbudit, aby naslouchaly svým pocitům a vjemům, braly je vážně a pokud možno se podle nich i odpovídajícím způsobem chovaly.

Tato kniha vám nabídne ucelené informace, jaká preventivní opatření a vyšetření vás v této době čekají, a abyste se mohla rozhodnout, co vlastně chcete, podáme vám podrobné informace na téma péče o těhotné, prenatální diagnostika, porodnictví a následná péče. Naleznete zde i cenné rady ohledně cvičení a problémech při kojení.

Každé těhotenství je jedinečný zážitek a nese s sebou řadu otázek a potřeb. Nezáleží na tom, jestli čekáte první dítě nebo už máte potomků víc – v tomto praktickém rádci naleznete odbornou pomoc a nové podněty.

 

Přečtěte si také:

  • Marieta, MariettaMarieta, Marietta Svátek: 12.září Domácí podoby: Marietka, Marie, Marita Původ: hebrejský (biblické jméno) Význam: románská zdrobnělina Marie Líbí se Vám toto jméno?
  • Kdo je dula?Kdo je dula? Jste těhotná a začínáte přemýšlet o tom,  jak by měl vypadat porod? Začínáte mít starosti s tím, kdo by u porodu měl být? Ráda byste nejen partnera, ale i někoho dalšího, kdo by věděl, co […]
  • Anastazia, AnastázieAnastazia, Anastázie Svátek: 15.duben Domácí podoby: Stázka, Stáza, Anastázka, Stáňa, Nasťa Původ: řecký Význam: vzkříšení, zmrtvýchvstání Líbí se Vám toto jméno?
  • IlonaIlona Svátek: 20.leden Domácí podoby: Ilonka, Ilča, Ila, Ilka Původ: maďarský Význam: pochodeň, světlo (maďarská obdoba jména Helena) Líbí se Vám toto jméno?
  • Změny v těhotenstvíZměny v těhotenství Přestože největší porměnu těla mohou maminky očekávát kolem 36. a 40. týdne těhotenství, změny probíhají po celou dobu těhotenství. Mezi ty nejnápadnější patří zvětšující se prsy. Je to […]
  • Průvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 6. týdenPrůvodce těhotenstvím – týden po týdnu: 6. týden V tomto týdnu dosahuje vaše dítě velikosti čočky. Pokud byste mohly nahlédnout do své dělohy, zjistily byste, že jeho hlava je ve vztahu k tělu nepoměrně veliká. Dochází k formování rysů […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.