Posted on

Rozhodnutí, zda si nechat říci pohlaví miminka je jen na vás a vašem partnerovi. Jedná se o osobní věc. Záleží jen na vás, zda si to necháte prozradit, či nikoliv, a jestli to budete chtít říci svému okolí. Přemýšleli jste nad tím, proč to vlastně chcete vědět? Možná si chcete nachystat výbavičku podle barvy a chcete mít prostě jistotu. Také výběr jména může být pro vás jednodušší, kdy se zaměříte pouze na chlapecká nebo dívčí. Patříte mezi typy lidí, kteří nemají rádi překvapení a chtějí mít jasno, i to je možné. V případě, že se jedná o druhé, třetí dítě, chcete vědět, jestli to bude opět kluk? Tím, že se dozvíte, jaké bude miminko pohlaví, máte možnost se s tím vyrovnat dříve, než při porodu.

Pohlaví lze zjistit pomocí amniocentézy, což je vyšetření plodové vody nebo odběru choriových klků. Toto vyšetření se provádí v případě pozitivních testů na vrozené vývojové vady. Lékař vás může na toto vyšetření poslat v případě, že patříte do rizikové skupiny v rámci nějakého onemocnění, svou roli zde může sehrát i věk. Také ultrazvukovým vyšetřením lékař stanoví pohlaví miminka. Ne vždy to musí být zřetelně vidět.

Co to pro vás vlastně znamená, pokud to víte? S informací můžete naložit, jak uznáte sami za vhodné. Pokud se rozhodnete si to nechat pro sebe, je to jen na vás, pokud to řeknete prarodičům a nikomu jinému nebo to řeknete všem ve vašem okolí? Je to zajisté na zvážení. Může se Vám stát, že prarodiče si tuto informaci nenechají jen pro sebe a pochlubí se dál a vás to pak třeba mrzí.

Může nastat i situace, kdy jeden z nastávajících rodičů to vědět nechce. Co když se ten druhý prozradí, např. výběrem jména, bude preferovat více jedno pohlaví?

Může se technika mýlit? Samozdřejmě, že může a vy budete u porodu možná zklamaní. Celou dobu jste se těšili na holčičku, výbavičku nakoupenou a on je to nakonec chlapeček? Může vám to připadat jako trapná situace, ale i takové případy se mohou stát. Takže buďte na tuto variantu také připraveni. U obou těhotenství jsme si pohlaví nechali prozdradit a byla jsem za to moc ráda. Nejen kvůli výbavičce, ale spíše kvůli tomu, že nemám ráda překvapení a chtěla jsem vědět, co se v břísku skrývá. Výběr jmen jsme určitě také zohlednili. I když do poslední chvíle jsem si říkala, že se možná lékaři spletli. Tu 100 % jistotu jsem neměla a čekala jsem, až při porodu porodní asistentka pronesla větu, že je to opravdu chlapeček.

Nechcete to skutečně vědět? Možná je pro vás tato varianta ta pravá a vy se chcete, až při porodu dozvědět pohlaví vašeho miminka. Chcete tuto sladkou novinku narození vaše děťátka mít i s překvapením pro vás i vaše okolí? Moc hezká myšlenka.

Konečné rozhodnutí je jen a jen na vás. Zvažte, co je pro vás nejlepší, co jednou prozradíte, to už nelze vzít zpátky. Později byste toho mohli litovat a být zklamaní.

Leave a Reply