Posted on

Aromaterapie je součástí alternativního lékařství. K léčbě poruch či nemocí používá aromatické esence či oleje přírodního druhu. Esence se získávají buď z celých rostlin, nebo z jejich částí. Způsobů získávání přírodních aromatických látek je několik. Nejčastěji je to metoda extrakce pomocí rozpouštědel a následná destilace. V poslední době však nabývá na významu získávání aromatických olejů lisováním za studena.

Celkový výsledek

Aromaterapeutická masáž se po technické stránce neliší od klasické masáže, avšak na rozdíl od ní se užívají aromatické esence rozpuštěné v rostlinných olejích. Stejně jako u klasické masáže si nalijeme přiměřené množství masážního oleje do dlaně, rozetřeme ho a pak ho nanášíme na tělo ošetřovaného. Nevýhodou však je, že koncentrace esencí během 3-4 minut téměř vyprchá a musí se tedy znovu nanést masážní prostředek.

Možnost uplatnění masáže u těhotných žen

Jelikož se jedná o masáž velmi podobnou klasické masáži je tedy pro období těhotenství vhodná. Oproti klasické masáži má navíc velkou výhodu v používání vonných esencí. Masáž je tak mnohem intenzivnější s velmi blahodárnými léčebnými dozvuky. Opět je však nutné dbát na dodržování určitých zásad ( kontraindikovaná místa a nevhodné hmaty se vynechávají ).

Leave a Reply