Posted on

Je začátek školního roku a některá kulturní nebo mateřská centra pořádají v tomto období zdarma ukázkovou hodinu různého kulturního vyžití nebo cvičení, mezi které patří i cvičení pro maminky s miminky nebo batolaty.

Nemohla jsem si ukázkovou hodinu nechat ujít. Sešlo se nás asi 10 maminek se svými lezoucími nebo už skoro chodícími dětmi. Jaké bylo cvičení? Instruktorka nás všechny přivítila a pak každému rozdala podložku s velkým balónem. Nejdříve jsme udělali se svými dětmi kruh a za pomocí říkánky jsme se prošli dokola. Některá miminka byla u maminky v náručí, větší děti šly za ručičku samy vedle maminky. Po té následovalo lehké pohupování na míči. Nejdřív v sedě, kdy se posadilo miminko na míč a potom se obrátilo na bříško. Položit miminko na bříško na gymnastický balón a lehce pohupovat je ideální pozice, když má miminko prdíky nebo ho bolí bříško. Doporučuji to!

Další cvik s miminkem je, když se položí bříškem na nohy ležící maminky, čelem k ní, a ta ho zvedá do výšky na svých nohách jako letadlo.Pak jsme si miminka posadili na klín a houpali ve stylu- Takhle jedou páni. Malá miminka, tak asi do devátého měsíce, by se měla pohupovat lehce, žádné prudké pohyby, jak radí instruktorka, neboť nemají zcela ještě vyvinutou páteř.

Příjemným zpestřením bylo cvičení samotných maminek. Doprostřed místnosti rozhodila instruktorka různé hračky a děti si k nimi tak dolezly a zabavily se. A my jsme protáhly na 10 minut své tělo. Konec lekce byl ráj pro děti. Instruktorka vytáhla různé hrací věci, jako klouzačku, pokojový stan, prolejzačku, další balónky a děti si chvíli mohly hrát dle libosti. Nám se nejvíc líbil stan. Prima, mám inspiraci k vánocům.

Pokud tedy chcete využít smyslplně váš čas se svým mimčem, běžte si zacvičit! Na výběr máte několik druhů cvičení: můžete cvičit na míčích, existuje tancování s miminky v šátku, jóga pro miminka, či plavání. Nemyslete si ovšem, že vaše dítě bude cvičit přesně na povel dle pokynů instruktorky. Jedno miminko je hodné a jen sebou se pasívně nechá manipulovat, druhé vůbec nechápe, že je na cvičení a zajímají ho pouze nové podněty a hračky, dalšího zajímají nové kamarády…

Některá cvičení můžete cvičit klidně doma sama se svými dítětem a tak ušetříte za kursovné, na druhou stranu cvičení v kolektivu podporuje rozvoj vztahů s budoucími kamarády vašeho miminka a zapojení do kolektivu a vy můžete najít nějakou novou kamarádku, se kterou si budete rozumět. Rozhodnutí, zda budete chodit s miminkem cvičit nebo ne, je jen na vás. Důležité je, aby se miminko cvičením dobře naladilo a vy jste si u cvičení také načerpala sílu a energii.

 

 

Leave a Reply