Posted on

Správná manipulace, nebo-li správné zacházení s kojenci je nesmírně důležité z mnoha důvodů. Nošení, zvedání, otáčení a přebalování jsou manipulační techniky, které dítěti nabízíme v průběhu celého dne, a tím velmi výrazně ovlivňujeme jeho vývoj. Pokud rodiče nevědí, na co dávat pozor, mohou udělat hodně chyb, které pak negativně zasáhnou do jeho psychomotorického vývoje s možnými následky vadného vzpřímení těla.

Cílem je naučit rodiče manipulovat a pracovat s dítětem v souladu s jeho potřebami, vývojovými možnostmi i nejnovějšími poznatky v oblasti psychomotorického vývoje.  Předat rodičům informace o způsobu správné a účinné stimulace dítěte na podporu jeho správného vzpřimování i celkového psychomotorického vývoje.

Obsahem kurzu je také,

–  jak dítě stimulovat v náruči i na podložce ke zvládnutí správného prvního a druhého vzpřímení, lezení, stoupání, jak posílit bříško, jak eliminovat záklony hlavičky a zapažování paří za úroveň ramen atd.

–  Zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku a sprchování.

–  Informace o důležitosti správné posloupnosti a kvality provedení jednotlivých pohybových aktivit při rozvoji dítěte.

Komu je tento kurz určen:

Doporučuji pro všechny nastávající rodiče a rodiče s dětmi od narození do cca 4. měsíce věku.

Vybavení na lekci: volný nátělník či tričko, legíny, bavlněné plenky, jednorázovou podložku, oblíbenou hračku pro dítě, poznámkový sešit, psací potřeby

Intenzivní kurz o délce 2-3 hodin,  Cena 500,-Kč (1 dospělí + 1 dítě) nebo 600,-Kč (2dospělí + 1 dítě) V PŘÍPADĚ, ŽE UVEDETE PŘI ZÁJMU O KURZ HESLO “MOJEBRISKO.CZ” ZŮSTÁVÁ CENA 500,-Kč I PRO 2DOSPĚLÉ + 1DÍTĚ.

Termíny kurzů naleznete na www.neznanaruc.cz

Leave a Reply