diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Příjem do porodnice

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Při přijmu do porodnice je natočen kardiotokografický záznam (monitor, CTG, KTG), který zaznamenává to, jak rychle tluče srdíčko plodu, a zároveň umožňuje hodnotit děložní stahy. Během natáčení kardiotokografu porodní asistentka sepisuje příjmovou dokumentaci (porodopis) a ptá se na údaje o současném těhotenství, minulých těhotenstvích, na nemoci, kteří se vyskytli u těhotné ženy i v rámci rodiny, a další údaje.

Součástí přijmu těhotné ženy na porodnici je také měření tělesné teploty, krevního tlaku, pulzu a orientační vyšetření moči. Potom následuje zevní i vnitřní vyšetření lékařem nebo porodní asistentkou.

Pokud neotéká plodová voda, provádí se při splnění určitých podmínek amnioskopie. Při tomto vyšetření je při vnitřním porodnickém vyšetření do děložního hrdla zavedena kovová, kónicky se zužující trubice se zdrojem světla, kterou se pohledem přes plodové obaly hodnotí zbarvení plodové vody. Ta by měla být čirá. Její zabarvení může signalizovat některé porodnické problémy.

Někdy bývá hned při příjmu provedeno i ultrazvukové vyšetření.
Podle toho, v jaké fázi je porod, je nastávající maminka umístěna na porodní box nebo čekací pokoj. Jestliže porod ještě neběží, bývá umístěna na standardní pokoj.

Přečtěte si také:

  • Říkanka u jídlaŘíkanka u jídla Blíží se čas prvních příkrmů, nebo už se svým děťátkem papáte a někdy se mu moc nechce? Vyzkoušejte před jídlem tuto básničku. Tím, že si s ním pohrajete, tak mu bude určitě lépe […]
  • Viola, VioletaViola, Violeta Svátek: 25.květen Domácí podoby: Violka, Ola Původ: latinský Význam: fialka Líbí se Vám toto jméno?
  • IvanaIvana Svátek: 4.duben Domácí podoby: Ivanka, Ivuška, Iva, Ivča, Ivka Původ: slovanský Význam: bůh je milostivý Líbí se Vám toto jméno?
  • Psychomotorický vývoj dítěte od narození do jednoho rokuPsychomotorický vývoj dítěte od narození do jednoho roku Uvedeme  základní vývojové změny a pokroky, ke kterým dochází od druhého do dvanáctého měsíce věku dítěte. (Jsou to jen orientační dovednosti v životě dítěte, některý rodič například […]
  • 24. týden těhotenství24. týden těhotenství Na konci 24. týdne těhotenství váží plod kolem 500g, jeho délka je asi 30cm.Plod zaplňuje celou dutinu břišní, čímž je omezen v pohybu. Silné pohyby nám říkají, kdy je plod vzhůru a kdy […]
  • Strašidlo – říkanka pro dětiStrašidlo – říkanka pro děti Bázlivý strašák Straší, straší na zápraží, chtěl by strašit dál. Jen vykročil na dvoreček strašlivě se bál.   Zdroj: Dolejškovi L. a J.: Papírové hrátky, Podzim, […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.