diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Příjem do porodnice

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Při přijmu do porodnice je natočen kardiotokografický záznam (monitor, CTG, KTG), který zaznamenává to, jak rychle tluče srdíčko plodu, a zároveň umožňuje hodnotit děložní stahy. Během natáčení kardiotokografu porodní asistentka sepisuje příjmovou dokumentaci (porodopis) a ptá se na údaje o současném těhotenství, minulých těhotenstvích, na nemoci, kteří se vyskytli u těhotné ženy i v rámci rodiny, a další údaje.

Součástí přijmu těhotné ženy na porodnici je také měření tělesné teploty, krevního tlaku, pulzu a orientační vyšetření moči. Potom následuje zevní i vnitřní vyšetření lékařem nebo porodní asistentkou.

Pokud neotéká plodová voda, provádí se při splnění určitých podmínek amnioskopie. Při tomto vyšetření je při vnitřním porodnickém vyšetření do děložního hrdla zavedena kovová, kónicky se zužující trubice se zdrojem světla, kterou se pohledem přes plodové obaly hodnotí zbarvení plodové vody. Ta by měla být čirá. Její zabarvení může signalizovat některé porodnické problémy.

Někdy bývá hned při příjmu provedeno i ultrazvukové vyšetření.
Podle toho, v jaké fázi je porod, je nastávající maminka umístěna na porodní box nebo čekací pokoj. Jestliže porod ještě neběží, bývá umístěna na standardní pokoj.

Přečtěte si také:

  • Nevíte, jestli se vašemu drobečkovi budou líbit hračky?Nevíte, jestli se vašemu drobečkovi budou líbit hračky? Jestli si lámete hlavu, co svému miminku pořídit, nebo zda právě váš lezoucí drobeček by si hrál s hračkami, které doma ještě nemáte? Navštivte třeba některou svou kamarádku s dítětem nebo […]
  • Hrajeme si s dětmi – Tuli, tuliHrajeme si s dětmi – Tuli, tuli Hra je důležitá pro děti v každém věku. Umožňuje vnímat vlastní tělo a okolí, přináší nové podněty. Tělesná blízkost rodiče, či prarodiče s dítětem je důležitá pro duševní vývoj dítěte. […]
  • MirandaMiranda Svátek: 11.květen Domácí podoby: Miruška, Mirka, Miranka, Anda Původ: latinský Význam: úchvatná, obdivuhodná Líbí se Vám toto jméno?
  • BibianaBibiana Svátek: 2.prosinec Domácí podoby: Bibi, Bianka, Bibinka, Bibianka Původ: latinský Význam: plná života, čistá Líbí se Vám toto jméno?
  • Jak se bude naše dítě jmenovat?Jak se bude naše dítě jmenovat? Opravdu složitá otázka. Pro některé nastávající rodiče je to noční můra, jiní mají zase naproti tomu ihned jasno, v podstatě ještě než je dítě zplozeno, tak už mají jména připravená. Ať už […]
  • Příběhy se šťastným koncem – Našlo se koťátko!Příběhy se šťastným koncem – Našlo se koťátko! Příběh se šťastným koncem, který se skutečně stal! Maminka malé Lily přinese domů tři slabá koťátka, která se našla opuštěná venku pod keřem. Kočičí miminka potřebují hlídat a pravidelně […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.