Posted on

Je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním a hlazením bodů na chodidle ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla. Taktéž lze velmi spolehlivě na chodidle najít problémová místa na lidském těle, nebo místa na šlapce vykazující bolestivost při stlačování spolehlivě prozradí postižené svaly, klouby a vnitřní orgány a jemnou stimulací rozpoutat ozdravný proces.

Reflexní terapie

Celé tělo obsahuje dráhy jednotlivých orgánů, a částí těchto drahách jsou reflexní body, jejichž stimulací (stlačením) do značné míry ovlivníme změny stavu jednotlivých orgánů a částí těla. Dochází k uvolnění spazmů a tím k odlehčení a následnému odeznění bolestí.Součástí reflexní terapie je uvolnění krčních obratlů, uvolnění šíje, ramene, oblasti kolem klíčních kostí, hrudní páteře, lopatek, beder, křížové oblasti a hýždí.

Celkový výsledek

Uvolnění stažených úponů a svalů, prokrvení, diagnostika práce vnitřních orgánů a ovlivnění jejich činnosti, odblokování páteře a kloubů. Je to velmi vhodná metoda proti bolestem hlavy, dále pro lidi, kteří nesnáší masáž s emulzí neboť se provádí “na sucho”.

Možnost uplatnění masáže u těhotných žen

Daná masáž je velmi příjemná a ve správném provedení i účinná. Masér musí být však velmi opatrný a zkušený protože některé body se při těhotenství nedoporučují nebo jsou přímo zakázány. Masáž velmi pomáhá unaveným a oteklým nohám stejně jako bolestivým a ochablým zádům. Pro svou nenáročnost na vybavení či na doplňky je velmi vhodná pro ženy v období těhotenství.

Leave a Reply