diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Reflexní masáž

MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

Je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází se ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním a hlazením bodů na chodidle ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla. Taktéž lze velmi spolehlivě na chodidle najít problémová místa na lidském těle, nebo místa na šlapce vykazující bolestivost při stlačování spolehlivě prozradí postižené svaly, klouby a vnitřní orgány a jemnou stimulací rozpoutat ozdravný proces.

Reflexní terapie

Celé tělo obsahuje dráhy jednotlivých orgánů, a částí těchto drahách jsou reflexní body, jejichž stimulací (stlačením) do značné míry ovlivníme změny stavu jednotlivých orgánů a částí těla. Dochází k uvolnění spazmů a tím k odlehčení a následnému odeznění bolestí.Součástí reflexní terapie je uvolnění krčních obratlů, uvolnění šíje, ramene, oblasti kolem klíčních kostí, hrudní páteře, lopatek, beder, křížové oblasti a hýždí.

Celkový výsledek

Uvolnění stažených úponů a svalů, prokrvení, diagnostika práce vnitřních orgánů a ovlivnění jejich činnosti, odblokování páteře a kloubů. Je to velmi vhodná metoda proti bolestem hlavy, dále pro lidi, kteří nesnáší masáž s emulzí neboť se provádí “na sucho”.

Možnost uplatnění masáže u těhotných žen

Daná masáž je velmi příjemná a ve správném provedení i účinná. Masér musí být však velmi opatrný a zkušený protože některé body se při těhotenství nedoporučují nebo jsou přímo zakázány. Masáž velmi pomáhá unaveným a oteklým nohám stejně jako bolestivým a ochablým zádům. Pro svou nenáročnost na vybavení či na doplňky je velmi vhodná pro ženy v období těhotenství.

Přečtěte si také:

  • Šťastné mámyŠťastné mámy Chodit do práce, nebo zůstat doma, když máte maličké dítě? Co je pro kluky a holčičky lepší, zdravější a co je vhodnější pro vás? Otázka, kterou si stále dokola kladou nejen ženy - matky, […]
  • DinaDina Svátek: 14.květen Domácí podoby: Dinuška, Dinečka, Dinka, inka Původ: hebrejský Význam: pomstěná; rozsudek; ortel Líbí se Vám toto jméno?
  • SoběslavSoběslav Svátek: 8.srpen Domácí podoby: Sobík, Sobeš, Sláva, Slávek Původ: slovanský Význam: sám sobě slavný, svůj vlastní zákonodárce Líbí se Vám toto jméno?
  • Výživa dítěte při průjmových onemocněníchVýživa dítěte při průjmových onemocněních Většina průjmových onemocnění je způsobených viry, proto proti nim nepomáhají léky. Při průjmovém onemocnění je nejzávažnější ztráta tekutin a minerálů stolicí, proto je nejdůležitější je […]
  • Co pro mě znamenají knihy?Co pro mě znamenají knihy? Lásku ke knihám ve mě pěstoval už odmalička můj tatínek. Dodnes na to vzpomínám s nostalgií. Nyní mám dva syny a moc mě mrzí, že jim jejich dědeček nemůže pohádky předčítat, protože už […]
  • ZácpaZácpa Dítě v tomto věku má jednu stolici denně nebo za dva dny. Pokud je stolice tvrdá, suchá a obtížně se vytlačuje nebo nemá – li dítě stolici, říkáme, že má zácpu. V prvních čtyřech měsících […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.