Posted on

Provozovat sport na dobré úrovni je dnes bez masáže nemyslitelné. Sportovní masáž vychází v historii z masáže klasické, má však svá specifika, kterými se od své mateřské klasické masáže liší. Bude asi rozdíl, máme-li připravit fyzickou i psychickou kondici sportovce těsně před sportovním výkonem, nebo naopak navodit zklidnění a rychlou regeneraci po vyčerpávající námaze. Jiné budou požadavky na masáž atleta, jiné vzpěrače nebo kanoisty. Sportovní masáž se po technické stránce neliší od klasické, bývá však razantnější. V pořadí hmatů se provádějí hnětací manévry před roztíracími. Pohotovostní masáž se provádí velmi často na hřišti či závodišti, kde nemáme k dispozici masážní lavici. Podle druhu a účelu masáže se volí buď masáž celková, nebo lokální.

Celkový výsledek

Celkový výsledek by měl kladně ovlivnit výkon daného jedince. Poskytnou úlevu namáhaným a zatuhlým svalům a přivést sportovce do dobré fyzické, ale i psychické pohody. Danou masáž můžem také vhodně použít ve fázi regenerace sil sportovce. Podle druhu trvání a doby aplikace rozeznáváme několik druhů sportovní masáže ( přípravná masáž, masáž pohotovostní, masáž relaxační, sportovní automasáž, sportovně kosmetická masáž či sportovně léčebná masáž ).

Možnost uplatnění masáže u těhotných žen

Jak již název napovídá, jen stěží by se dala daná masáž uplatnit v období těhotenství. Masáž je velmi dynamická s budivým účinkem a proto zcela nevhodná pro budoucí maminky.

Leave a Reply